Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Maiju Halmela Pappi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Simo Lampela Kirkkoherra 050 594 3216 simo.lampela@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski kappalainen 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Henna Pitkäaho Lastenohjaaja 0451274222 henna.pitkaaho@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Risto Ristolainen 0505943237
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Lapsityönohjaaj-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 613 7122 tarja.vilhuniemi@evl.fi
Ella Wihinen vs. nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 ella.wihinen@evl.fi

Tulevia tapahtumia

Ti 11.12. klo 17:30 Kauneimmat joululaulut Kauneimmat joululaulut Vihtalahden Kukkaniemessä klo 18. Puuro-ja kahvitarjoilu klo 17.30., Srk-koti keittiö

Ti 11.12. klo 18:00 Hannapiiri Pappila

Ke 12.12. klo 18:00 Nuorten musatoiminta Uusi matalan kynnyksen kuoro- ja bändiryhmä nuorille. Ohjaamassa Aapo Tähkäpää., Srk-koti nuortentila

Ke 12.12. klo 18:00 Sävelsiskojen harjoitus Kuorojen ja vapaehtoisten joulupuuro, Srk-koti yläkerta

To 13.12. klo 12:00 Lähimmäisen kammari Lähimmäisen kammari Nuorisoseurantalolla klo 12-14. Päivän sana, kahvia ja voileipää. Ohjelmaa salissa. Järj. seurakunta, kunta ja SPR. Lisätiedot Virpi-diakoni p. 050 5943225., Muu tila

To 13.12. klo 12:00 Lähimmäisen kammari Lähimmäisen kammarin ja keva-kerhon yhteinen joulujuhla Nuorisoseurantalolla. Riisipuuroa ja torttukahvit sekä ohjelmaa. Järj. seurakunta, kunta ja SPR., Muu tila

To 13.12. klo 15:30 Virsiveljien harjoitus Srk-koti yläkerta

To 13.12. klo 16:00 Pelikerho Nuorten pelikerho torstaisin klo 16-18 srk-kodilla nuortentilassa. Vetäjinä Lassi Ilvesmäki ja Janne Perälä., Srk-koti nuortentila