Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Maiju Halmela seurakuntapastori 050 560 6167 maiju.halmela@evl.fi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Laura Kolula Nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 laura.kolula@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Katja Koskinen Lastenohjaaja 0451274222 katja.e.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski vs. kirkkoherra 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Risto Ristolainen 0505943237
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Lapsityönohjaaj-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 613 7122 tarja.vilhuniemi@evl.fi

Tulevia tapahtumia

La 16.2. klo 15:45 Miesten futsal, Monitoimitalo Lisätiedot Henri Jukkala, 040 7767342. Tule mukaan pelaamaan!, Muu tila

Su 17.2. klo 10:00-11:30 Messu Pyhän aiheena Ansaitsematon armo. Vastuuryhmänä Sinapinsiemen. Kirkkokahvit. Tervetuloa!, Kirkko

Su 17.2. klo 17:00-19:00 Muuramessu Ehtoollinen, opetusta, paljon musiikkia, lapsille omat ohjelmat. Iltapalaa ja rukouspalvelua., Srk-koti keittiö

Ma 18.2. klo 10:00 Ilopiiri Ikinuorten ilopiiri Mehtolassa klo 10-12. Kahvit ja ohjelmaa. Ritva Saras., Mehtolan sauna

Ma 18.2. klo 10:00 Vauvapiiri Tule vauvan kanssa tapaamaan toisia äitejä. Mukavaa yhdessäoloa, asiantuntijavieraita sekä aamukahvit ja hartaus. Avointa ryhmätoimintaa, ei tarvitse ilmoittautua. Tule sinäkin!, Srk-koti yläkerta

Ma 18.2. klo 16:00 3-5-vuotiaiden muskari 3-5-vuotiaiden muskari, ilmoittautuminen netissä. Opettaja Riitta Luiro., Srk-koti nuortentila

Ma 18.2. klo 17:00 Kuorokerho Kaiku Kuorokerho Kaiku 6-8-vuotiaille. Musiikin perusteita monipuolisilla metodeilla. Ilmoittautuminen netissä.Opettaja musiikkipedagogi Riitta Luiro, Srk-koti nuortentila

Ti 19.2. klo 09:00 Nappulakuppila Leppoisaa yhdessäoloa, kahvittelua, askartelua ja hartaushetki. Tule mukaan viettämään mukavaa aamupäivää!, Srk-koti yläkerta